Чи потрібна дитині реєстрація за місцем проживання?

Чи потрібна дитині реєстрація за місцем проживання?
— [If gte mso 9Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4! — [If gte mso 9! — [If gte mso 10! — [Endif] — Останнім часом питання реєстрації неповнолітніх дітей за місцем проживання і за місцем перебування актуальний, Так як для отримання довідок, посібників, материнського капіталу і для вступу в дошкільний і загальноосвітній навчальний заклад необхідно підтвердження про реєстрацію дитини. Відповідно до ч. 2 ст.

20 Цивільного Кодексу РФ місцем проживання неповнолітніх, які не досягли 14-ти років, визнається місце проживання їх законних представників-батьків, усиновителів чи опікунів, тому діти у віці до 14 років, не можуть бути зареєстровані за місцем проживання самостійно. При первісній реєстрації дитини до 14 років (у тому числі новонародженого) необхідно враховувати положення ч. 3 ст. 65 Сімейного Кодексу РФ, згідно з якою місце проживання дітей при роздільному проживанні батьків встановлюється угодою батьків. За відсутності угоди суперечка між батьками вирішується в судовому порядку. Згідно пунктів 78, 80 Адміністративного Регламенту надання ФМС РФ державної послуги за реєстраційним обліку громадян РФ за місцем перебування та за місцем проживання в межах РФ, затвердженого Наказом ФМС Росії 208 від 20.

09. 2007 р., ст. 70 Житлового Кодексу РФ реєстрація неповнолітніх громадян за місцем проживання і за місцем перебування до батьків, здійснюється без згоди власника житлового приміщення, наймодавця та інших членів сім’ї. Реєстрація неповнолітніх дітей за місцем проживання і за місцем перебування не дає право на власність житлового приміщення. Власники житлового приміщення, допустивши проживання неповнолітніх громадян без реєстрації за місцем проживання і за місцем перебування, притягуються до відповідальності за ч. 2 ст.

19. 15 КРФоб АП РФ до адміністративного штрафу в розмірі від двох тисяч до двох тисяч п’ятисот рублів. На підставі пункту 76 Адміністративного Регламенту надання ФМС РФ державної послуги за реєстраційним обліку громадян РФ за місцем перебування та за місцем проживання в межах РФ, затвердженого Наказом ФМС Росії 208 від 20. 09.

2007 (у редакції Наказу ФМС Росії від 23. 12. 2009 364) д опускається реєстрація дітей, які не досягли 14 річного віку, за місцем перебування (тимчасово) не тільки з батьками, але і з іншими близькими родичами (дідусем, бабусею, сестрою, братом і т. д. відповідно до ст. 14 Сімейного Кодексу РФ), але тільки з письмової згоди законних представників дитини, посвідченого належним чином. Неповнолітні діти, які досягли 14-річного віку, можуть бути зареєстровані за місцем перебування та за місцем проживання окремо від батьків, якщо надана письмова згода законних представників (одного їх них) і згода власника житлового приміщення (відповідно до п. 81 Адміністративного Регламенту надання ФМС РФ державної послуги за реєстраційним обліку громадян РФ за місцем перебування та за місцем проживання в межах РФ, затвердженого Наказом ФМС Росії 208 від 20.

09. 2007 р.). У разі зміни місця проживання дитини з одним з батьків, якщо другий з батьків залишається проживати за колишньою адресою, необхідна письмова згода другого з батьків на зняття дитини з реєстраційного обліку.

Згоди органу опіки на зняття з реєстраційного обліку неповнолітньої дитини не потрібно. На підставі п. 94 вищевказаного нормативного документа заяву про реєстрацію та про зняття з реєстраційного обліку за місцем проживання і за місцем перебування від імені неповнолітньої особи подає законний представник. Реєстрація за місцем проживання неповнолітніх громадян, які не досягли 14-річного віку і проживають разом з батьками, здійснюється відповідно до п. 28 Постанови Уряду РФ від 17. 07. 1995 713 (в редакції від 28.

03. 2008 220) Про затвердження Правил реєстрації та зняття громадян РФ з реєстраційного обліку за місцем перебування та за місцем проживання в межах РФ і переліку посадових осіб, відповідальних за реєстрацію на підставі:-документів що засвідчують особу батьків (усиновлювачів), або документів, що підтверджують встановлення опіки,-свідоцтва про народження неповнолітнього. Відомості про реєстрацію вносяться до будинкової (поквартирного) книгу або алфавітні картки батьків з видачею свідоцтва про реєстрацію за місцем проживання. При реєстрації неповнолітніх громадян, до набрання законної сили зазначеного нормативно-законодавчого акта, тобто до 28.

03. 2008 р., видача свідоцтв про реєстрацію за місцем проживання не здійснювалася. Консультацію з питання реєстрації та зняття з реєстраційного обліку неповнолітніх громадян у місті Кургані можна отримати за телефонами: 41-10-11, 45-84-73.

Чи потрібна дитині реєстрація за місцем проживання?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!




Добавить комментарий